Správny výber okien dokáže ovplyvniť komfort a štýl bývania

Viete si predstaviť stavbu, respektíve obývaný priestor bez okien? Tieto sú dôležitou súčasťou, zabezpečujú zdravý prienik svetla do interiéru a možnosť vetrania. Okrem toho poskytujú komfort pred poveternostnými vplyvmi a v nejednom prípade sú takisto atraktívnym dizajnovým prvkom. V súčasnosti ale máme na výber z pomerne širokej ponuky okien, či už vravíme o materiáloch, rozmeroch a skrátka celkovom prevedení.Najznámejšími sú zrejme tie plastové, pri ktorých je faktorom hlavne ich nižšia cena, no rovnako dobré izolačné vlastnosti. A ich dizajn tiež nie je na zahodenie, pôsobia pomerne moderne, avšak v súčasnosti už trochu tuctovo. Dobre známe sú tiež drevené, čo zasa poskytujú veľmi sympatický štýl s prírodným nádychom, ale náročnejšia je ich údržba.

Žena na okne

V podstate nech sa pozrieme na akúkoľvek voľbu platí, že do kvality okien sa oplatí investovať, pretože ide o súčasť, čo by nám mala spoľahlivo slúžiť minimálne 20- 30 rokov. A za takúto dobu poskytovať komfort, bezpečie, ale tiež uspokojivé vizuálne vlastnosti.

Stôl, okno

Oplatí sa zamerať na hliník?

Tu dokáže zohrávať úlohu hlinikove okna cena m2 a otázka financií. Pokiaľ ale dokážete oceniť vlastnosti ako dobrú odolnosť a veľmi dlhú životnosť (takmer 100 rokov), táto voľba sa pravdepodobne vyplatí. Znamená v podstate zaručenú dlhovekosť a komfortné užívanie s atraktívnym vplyvom na štýl bývania.

Je tu ale aj ďalší podstatný faktor. Hliníkové rámy sa spoľahlivo využívajú hlavne vtedy, pokiaľ máte záujem o veľkorozmerné sklá a teda okná veľkých rozmerov. Vtedy padne voľba práve na hliník, pretože tento hmotnostne ľahký materiál je odolný a silný a aj napriek nižšej hmotnosti má vysokú nosnosť. Funkčne tak udrží aj sklá väčších rozmerov, hoci takéto rámy sú štíhle a elegantné. Výsledným efektom je následne luxusne pôsobiaci a skutočne príťažlivý dizajn, ktorému nechýba štýl a modernosť.