Tipy pre štýlový interiér

Pre všetkých milovníkov štýlového interiéru

Tak ako všetko v živote, aj naše bývanie a jeho celkový imidž potrebuje raz za čas zmenu. Nielen, že sa pri jeho organizovaní a zariaďovaní pekne zabavíte a zahráte na takzvaných interiérových dizajnérov, budete mať zo svojho útulného domova aj oveľa krajší, príjemnejší pocit. Premeňte ho na moderné bývanie 21. storočia, ktorým sa môžete pochváliť pred svetom. Poradíme Vám čomu sa v súčasnom zariaďovaní bývania vyhnúť, a na čo sa naopak zamerať.

pracovný kútik

1. Vzory už nie sú v móde

Pri prvkoch, ktoré kupujete do svojho bytu, stavte na jednoduchosť. Vyhýbajte prekombinovaným vzorom, pásikom či nebodaj zvieracím vzorom. Nielen, že to vyzerá naozaj nevkusne, gýčovo a lacno, zároveň sa to ťažšie kombinuje. Stavte najmä na jemné pastelové farby, ktoré budú v tóne so stenami bytu. Ak máte naopak málo pestrých farieb a celý interiér je skôr v takom mŕtvom tóne, odporúčame výraznejšie prvky sýtejších farieb. Napríklad k puzdrovo bielej stene smaragdová zamatová pohovka a podobne. Snažte sa o vzájomnú harmóniu prvkov i materiálov.

kuchyňa

2. Viac svetla

V móde sú najmä krásne priestranné a presvetlené priestory. Viac svetla a prehľadnej čistoty do svojho interiéru docielite aj výmenou klasických hrubých drevených dverí za sklenene dvere na mieru. Sú bezpečné, ľahko sa čistia a byt vďaka nim pôsobí vzdušne a luxusne. Navyše sa dajú zhotoviť aj na mieru na základe vyžadovaných rozmerov. Za sklenené môžete vymeniť aj napríklad zábradlie či šatníkovú skriňu.

3. Bytové doplnky

Stavte na jednoduchosť a prirodzenosť. Už dávno nie sú IN sošky rôznych veľkostí či šálky po starej mame. Váš byt dokonale osviežia kytice čerstvých kvetov, ktoré krásne vyniknú na Vašom kuchynskom či pracovnom stole. Ak nie ste fanúšikom živých kvetov, existujú aj umelé, ktoré sú takmer na nerozoznanie od tých živých. Do kútov bytu sa hodia vysoké jednoduché trsy tráv, ktoré sú v súčasnosti nesmierne štýlové. Zároveň budú tento rok letieť aj závesné ručne maľované obrazy. Ale aj tu platí, že menej je niekedy viac. Stačí jeden väčší, tam kde sa to hodí.