Sklenené posuvné dvere LMmont

Staviate či rekonštruujete byt alebo dom? Upravujete vaše súkromné či firemné priestory a uvažujete ako moderne a štýlovo predeliť či uzavrieť priestory? A popritom si dopriať čo najviac prirodzeného denného svetla? Potom je tu práve pre vás tento článok na tému posuvných sklenených dverí. Spája sa s nimi nie len elegancia a nadčasový dizajn ale aj ďalšie početné výhody, ktorým sa budeme bližšie venovať v článku. Spoločnosť LM- MONT je na trhu od roku 2008 a prináša širokú ponuku vysoko kvalitných produktov a inovatívnych riešení či už sa jedná o okná, brány, hliníkové systémy či hliníkové pergoly ale aj realizácie zo skla.

dvere posuv pri stene

Sklo ako také je výrazne používaným prvkom modernej architektúry budov. Dodáva priestoru nielen punc novej doby ale aj nadčasovosti, šmrnc a súčasne eleganciu. Spájajú funkčnosť a originálny vzhľad. Umožňujú opticky zväčšiť aj menšie priestory a umožňujú prirodzené a takmer neobmedzené prúdenie či už denného alebo umelého svetla. Na vyhotovenie sklenených dverí sa z bezpečnostných dôvodov používa výhradne kvalitné tvrdené (kalené) bezpečnostné sklo v rôznych prevedeniach. Na výber je či už číre, matné, pieskované alebo vzorované prevedenie s možnosťou vyhotovenia individuálnych vzorov prípadne motívov.

dvere do puzdra

Tieto sa vyhotovujú pieskovaním, lepením grafickej fólie prípadne priamou tlačou na sklo. Posuvné sklenené dvere Lmmont možno následne osádzať rôznymi spôsobmi a to či už prevedenie prostredníctvom posuvu po stene na kovaní či koľajničkách, ktoré však vyžaduje nutnosť odsadenie od steny a zárubne čím strácajú určité vlastnosti. Cez odsadenie môže prúdiť vzduch či hluk. Potom je tu ešte možnosť posuvných dverí s fixnou časťou (pevným bočným svetlíkom). Toto riešenie však vyžaduje dostatočne veľký stavebný otvor. Ak vás toto riešenie predelenia priestorov zaujalo ako krajšia či prijateľnejšia alternatíva klasických dverí smelo do toho. Iste neoľutujete. Potom je tu prevedenie prostredníctvom puzdra, ktoré lepšie tesní, tlmí hluk a samotné dvere sa teda zasúvajú do steny a šetria priestor.