Sklenené dvere v dnešných interiéroch

Každý pozná sklo a ide o materiál, ktorý je populárny a využívaný počas takmer celej histórie ľudstva. Veď poukážme napríklad na tú starú poveru, že ak niekto rozbije sklo v zrkadle, bude mať dlhoročnú smolu. Neviem, do akej miery je to pravda, ale touto historkou strašili kráľovné a princezné svoje služobníctvo už v stredoveku- práve z dôvodu, aby pri prenášaní sklenenú výplň v zrkadle nerozbili.

Už vtedy išlo o cenný materiál, no a ak sa pozrieme do súčasnosti, so sklom sa už rozhodne neviažu len zrkadlá, ale aj kopec iných prvkov v bývaní. Súčasní spotrebitelia si s obľubou nechávajú zhotoviť sklenené dvere na mieru. A áno, tieto majú využitie tiež napríklad v kancelárskych priestoroch, v bankách, v obchodných centrách, ale sú natoľko štýlové, estetické a praktické, že ich popularita rastie aj v bežných domácich interiéroch.

Miestnosť, bývanie

Sklo proste nachádzame v moderných a štýlových interiéroch, je tu už niekoľkoročným trendom. Len tak pre zaujímavosť, známe sú aj sklenené zábradlia, schody, deliace steny, zásteny,… no akousi už známou, hoci stále originálnou klasikou sú spomenuté dvere. Tieto sa samozrejme postarajú o estetiku a zmodernizovanie priestorov, no sú tiež veľmi praktické, hlavne ak vravíme o ich posuvnom otváraní, ktoré šetrí miestom.

  • Z tohto dôvodu sa tento typ dverí používa aj v menších miestnostiach.

Otvorené dvere

Ale stále sme nespomenuli ďalšie vlastnosti, ktoré sa so sklom a teda so sklenenými dverami automaticky spájajú- a to napríklad oceniteľnú priepustnosť svetla do priestorov. So sklom získate presvetlené miestnosti, výbornú viditeľnosť, prístup zdravého denného svetla a lepšiu orientáciu v priestore. Sklo navyše opticky zväčšuje a priestor sa bude zdať väčší.

  • Potom je to aj samotná estetika a ľahkosť tohto materiáli, ktorá sa zas postará o ľahšiu, vzdušnejšiu atmosféru v bývaní.