Mladí ľudia a sporenie

Ste mladý človek a rozmýšľate nad vaším budúcim dôchodkom? Oplatí sa vám sporiť do dôchodku? Koľko ľudí si naozaj odkladá mesačne peniaze na svoj budúci dôchodok? Na toto sa pozrieme v tomto článku. Mladí ľudia často rozmýšľajú, čo s nimi bude, keď budú v dôchodkovom veku. Či je lepšie pre nich sporiť si peniaze do dôchodku alebo ich minúť, kým sú mladí? Názory sú rôzne. No trendom začína byť práve užívanie si svojich peňazí v mladšom veku. Snažia sa užiť si život naplno, kým sa dá. Míňajú peniaze na radosť, zábavu a zážitky, no neuvedomujú si, čo ich bude čakať, keď budú starými. Žiť naplno život neznamená len míňanie peňazí. Môžete využiť život aj na veci, kde nemusíte veľa platiť.

peniaze

Dnešní mladí ľudia sa nepozerajú po budúcnosti. Chcú žiť teraz. Nechcú čakať, čo bude, čo príde, či sa dožijú svojho dôchodku. Prestávajú si sporiť v pilieroch, prestávajú si sporiť do budúcnosti. Snažia sa žiť naplno, pohodlne, bez žiadneho stresu a uprednostňujú osobný rast. Veľakrát ich zaujíma skôr kariéra pred budovaním si vlastnej rodiny. Mladí ľudia chcú byť slobodní a bez záväzkov.  Práve kvôli tomu, si ľudia menej začínajú sporiť. V bankách sa na sporiacich účtoch objavuje čoraz menej peňazí od mladých. Veľa mladých ľudí si myslí, že sa svojho dôchodku ani len nedožijú.

mince

V dnešnej dobe príde o život čoraz viac mladých ľudí, život sa stáva nebezpečným a je v ňom plno nástrah. To je aj jeden dôvod, prečo si mladí ľudia nesporia svoje peniaze. Niektorí mladí ľudia si ani nemajú aké peniaze odkladať pri tejto vysokej inflácii. Sú radi, keď majú na základné potraviny, na zaplatenie nájmu, na základné svoje potreby a nezvýšia im peniaze na to, aby si mohli odkladať a sporiť do svojho dôchodku. Mladí ľudia nehľadia na to, čo s nimi bude, keď budú starými. Peniaze nie sú všetko, no sú k životu veľmi potrebné. Potrebujeme ich každý deň na použitie ich na svoje potreby. Nehľadíme do budúcnosti. Nekladieme si otázku typu, čo bude, keď budem starý.