Inteligentné investície

Zlato ako komodita určená na obchodovanie, investovanie a zabezpečenie istoty pre život. Aj takto vnímajú zlato ľudia z čoraz väčšieho okruhu možných investorov.

Investovanie je hra, ale musíte poznať pravidlá

Investovanie je veľmi zaujímavé ale má svoje pravidlá. Najlepší hráči siahajú po najzložitejších stratégiách. Rozdelili by sme to do niekoľkých kategórií. Od začiatočníkov – ktorý sa iba učia pohybovať v svete burzy a investičných komodít po ostrieľaných hráčov, ktorý dokážu čítať medzi riadkami a predpovedať možný vývoj burzy. Rozhodne sa do investovania nemôžete hodiť po hlave. V tom prípade to už nie je investovanie ale hazard. Ak nepoznáte pravidlá obchodovania na burze je dosť pravdepodobné, že Vaše peniaze sa nenávratne stratia vďaka jednej malej chybe. Treba mať preto na pamäti, že investovanie je aj otázkou všeobecného rozhľadu, politického, ekonomického a tak ďalej. Ak nemáte tieto informácie a nesledujete denne vývoj na burze, ktorú ovplyvňuje viacero faktorov, zvoľte radšej konzervatívnejšiu formu investovania.

Investovanie je vecou rozvahy a inteligencie

Na začiatku je plán

Poriadne sa zamyslite. Ak ste pevne rozhodnutý hodiť sa do rieky finančných tokov, ako prvý krok je spravenie investičného plánu. Treba si rozvrhnúť financie, ktoré ste ochotný uvoľniť zo svojho rozpočtu. Investícia totiž nie je krátkodobý proces. Poriadne zvážte všetky kroky, ktoré sa chystáte vykonať. Nie je na škodu spraviť si prieskum v oblasti, ktorej sa chcete venovať. Odsledovať konkurenciu, podmienky a zisky, ktoré môžete dosiahnuť. Rovnako si treba uvedomiť všetky riziká, spojené s konkrétnym druhom investovania. Ak ste si pripravili plán financií, máte dostatočný rozhľad o všetkých variantoch a možnostiach smelo sa pustite do toho. S rozvahou a odvahou ste na najlepšej ceste k výnosnej investícii

Zlato je neochvejná investičná komodita

Istota, ktorá nikdy nesklamala

Ak patríte ku konzervatívnym investorom a riziko straty peňazí Vás máta aj v snoch, zvoľte si konzervatívne riešenia. Je tu totiž istota, ktorá sa neotriasla ani v rokoch 2007 či 2008, kedy počas krízy burza zažila veľmi búrlivé obdobie sklamaní. Zrejme už tušíte o akej komodite je reč. Práve zlato je neochvejnou jednotkou investovania. V rozmedzí niekoľkých rokov dokázalo svoju cenu nielen udržať ale aj výrazne znásobiť. Aj počas kríz či pandémie alebo konfliktov si zastáva vedúcu pozíciu u investorov. Zlaté tehly sú voľba mnohých začiatočníkov ale rozhodne sú aj súčasťou portfólia veľkých burzových hráčov. Zlato si svoju hodnotu udržalo storočia a bude tak tomu aj naďalej. Z jedného jednoduchého dôvodu. Nedá sa vyrobiť a jeho zásoby sú obmedzené. Nevzniklo totiž priamo na Zemi ako produkt chemických či geologických procesov. Jeho ložiská sú teda neobnoviteľné. Je jedinečné pretože vzniklo vo vesmíre. Ako jeden z kovov pri zrážke dvoch hviezd. Tvorí aj jeden zo základných kameňov našej slnečnej sústavy. Práve preto bude jeho hodnota stúpať aj časom. Čo je veľmi pozitívna prognóza.