LED osvetlenie má praktické ovládanie

LED osvetlenie sa dá zakúpiť v rôznych podobách. Môžete mať LED žiarovky do klasických svietidiel, alebo si môžete nainštalovať resp. nechať nainštalovať LED pásy. LED pásy sú dlhé pásy, na ktorých sú maličké svetelné zdroje za sebou a tie zabezpečujú svietivosť v páse. Pohodlne ich buď nalepíte alebo sa dajú inštalovať v hliníkových lištách a profiloch.

Pásy sa dajú používať na podsvieťovanie, alebo nasvietenie. Robia skvelý dizajnový efekt a ten je teraz celkom IN! Zvýraznia akýkoľvek kúsok nábytku, poličku, stenu alebo predmet. Dajú sa používať aj na svietenie, či dosvietenie v kuchyni. S obľubou ho inštalujú v prevádzkach, reštauráciách a najmä baroch. Dá sa s ním vymyslieť množstvo zaujímavých dizajnov a efektov.

led osvetlenie v priestore

LED ovládače pre jednofarebné LED pásiky

Pre jednofarebné LED pásy môžete mať aj diaľkové ovládanie rôzneho druhu. Pri jednofarebných pásoch sa diaľkový ovládač dá používať na zasvietenie a vypnutie svetla. Okrem toho sa na ovládači dá svetlo stlmiť a naopak zase zintenzívniť, podľa toho ako je to práve pre vás príjemnejšie. Niektoré ponúkajú aj dynamické efekty v podobe blikania, či dýchania. Regulácia intenzity svetla ovládačom je naozaj praktická. Niektoré ovládania sú dokonca spojené s Wi-fi a môžete tak osvetlenie ovládať aj cez mobil.

dievča s ovládačom

Ak máte svetlá v dome alebo v byte nainštalované v jednom okruhu, ovládač ich vie ovládať naraz všetky. Ak však je okruhov viacej, dajú sa ovládať na jednom ovládači aj samostatne. Ovládač si viete k osvetlenie zakúpiť aj samostatne, ak by ste chceli niektorý, ktorý má špeciálne alebo lepšie funkcie. Samozrejme býva aj súčasťou zakúpeného LED pásu. Možností je teda viacero, ako veľmi esteticky a prakticky vyriešiť osvetlenie v priestore. LED pásiky s ovládačmi prispievajú modernému priestoru udržateľným osvetlením, ktoré má dlhú životnosť a je ekologické.