Zábava vo forme pitia alkoholu neustále stúpa


Je považovaný za nápoj omamný, ktorý nám pomôže zabudnúť na nepríjemné a osláviť príjemné. Pije sa ho po celom svete neustále viac a viac a ani naše Slovensko nie je výnimkou. Ba dokonca naopak, za posledný rok sa konzumácie alkoholu zvýšila aj tu, u nás a to najmä pitie piva.
Tento výsledok uvádza až 28% opýtaných pivárov, ktorým stúpla predajnosť. Podobné, veľmi pozitívne reakcie sú hlásené aj od takmer 76% opýtaných ľudí, vrátane mužov aj žien, ktorí uvádzajú, že podľa nich na Slovensku za poslednú doby vzrástla nie len kvalita samotného piva, ale aj pivární a obsluhy, ktorá ho podáva. Majú pocit, že akási pivná kultúra v našej krajine si neustále zlepšuje úroveň.

alkohol

Slovensko sa tiež môže popýšiť vysokým počtom dokonca až viac ako sedemdesiat veľkých pivovarov, čo je skutočne pozoruhodné číslo. Tieto čísla zahŕňajú dva väčšie priemyselné pivovary, dva menšie priemyselné pivovary a Ďalej pivovary, ktoré sú remeselného charakteru a tých je okolo 70. Uvariť pivo však nie je také jednoduché, pretože uvariť ho trvá v priemere okolo jedného celého mesiaca. Skúsení pivári dokonca uvádzaj, že uvariť dobré a zároveň aj kvalitné pivo je umením, pričom už vzniknutá zlatistá tekutina sa vie chuťovo veľmi navzájom odlišovať.

víno

Čo sa týka ďalších zaujímavých prieskumov, v našej krajine si ho dopraje z celkového počtu aspoň raz týždenne až celých 72% ľudí, v čom sú zahrnutí muži, ale aj ženy, pričom žien je menej. V otázke druhu môžeme hovoriť o tom, že najradšej majú opýtaný klasické studené čapované, pričom muži preferujú veľké a ženy zasa malé. Miesto, ktoré zvykneme najčastejšie za účelom takéhoto odreagovania sa navštevovať je reštaurácia, ktorá normálne ponúka vo svojom lístku aj hlavné jedlo.
Medzi ďalšie zaujímavosti treba spomenúť určite aj nemalé číslo, ktorým ročne prispieva do štátneho fondu a to až neuveriteľných 115 miliónov eur.