LED žiarovky s praktickými funkciami.

Súčasné osvetlenie založené na LED technológii prináša toľko výhod, že dnes už nestretneme človeka, ktorému by staré klasické žiarovky chýbali. Aj tí najzaritejší spomienkoví optimisti musia uznať, že LED technológia prevyšuje staré možnosti osvetlenia o niekoľko levelov. A to vo všetkých ohľadoch.

led žiarovka

LED žiarovky sú oproti minulosti naozaj výrazne úspornejšie ako ich predchodcovia. Ak sa niekedy dotknete svietiacej LED žiarovky tak zistíte, že nie je horúca ako žiarovky kedysi. Je to spôsobené inou technológiu, ktorá nepremieňa elektrickú energiu na nežiadúce teplo, ale takmer výlučne iba na svetlo. Účinnosť je tak jedným z najväčších prínosov LED technológie, čo v čase extrémne sa zvyšujúcich cien energií je veľkým benefitom. Ďalšou výhodou je životnosť LED žiaroviek, ktorá je skutočne obdivuhodná. Výrobcovia pri svojich LED produktoch často uvádzajú parametre životnosti od 20 000 do 100 000 hodín. Takže pri bežnom svietení vám takáto žiarovka môže vydržať aj 10 rokov, čo je naozaj ohromujúci údaj. Týmto žiarovkám navyše vôbec neuberá na životnosti ani časté zapínanie a vypínanie, ako tomu bolo v minulosti. A pri rozsvietení svietia na 100% svojho výkonu okamžite, a sú výrazne ekologické, pretože neobsahujú žiadnu ortuť.

led svetlo

A čo sa týka doplnkových funkcií, tak tam dnešné LED žiarovky poskytujú užívateľom množstvo praktických funkcií. Rôzne odtiene teploty svetla, stmievateľnosť žiaroviek, možnosť diaľkového ovládania dnes robia z týchto zdrojov svetla komplexné svietidlá. Ani vyššia obstarávacia cena nie je žiaden problém, keďže náklady na obstaranie každému rýchlo vráti úspora elektrickej energie. A to okrem LED žiaroviek už na trhu moderná technológia zákazníkom ponúka LED pásy, svetelné panely, reflektory a iné svietidlá, pričom všetky ponúkajú rovnaké výhody ako LED žiarovky.